Przejdź do
rower hybrydowy co to

Rower hybrydowy – co to? Kiedy warto go wybrać?

Rower elektryczny to rewelacyjny sposób na jazdę bez wkładania dużego wysiłku. Zdarza się jednak, że właściciele tych pojazdów czasem tęsknią za tradycyjnym pedałowaniem. W takich sytuacjach ratunkiem okazują się rowery hybrydowe — czym one są, wyjaśniamy w poniższym tekście.

Rower hybryda — połączenie tradycji z elektrycznością

Dla większości osób występowanie przymiotnika „hybrydowy” stanowi wskazówkę sugerującą, czym jest rower hybrydowy. Słowo to, jak wiadomo, odnosi się do przedmiotów, które odznaczają się cechami na pozór mało do siebie pasującymi. O jakich cechach może być mowa w przypadku rowerów? Oczywiście o tych, które odnoszą się do tradycyjnych dwukołowców, jak i elektryków.

Aby lepiej zrozumieć, czym są rowery hybrydowe, trzeba się pokrótce zastanowić, jak działa typowy rower elektryczny. A działa on następująco: gdy pedałujesz, uruchamia się silnik elektryczny, który wspomaga pracę Twoich mięśni. W momencie, gdy przestajesz pedałować, dodatkowe wspomaganie automatycznie się wyłącza.

Co więcej, w polskich warunkach, rowery elektryczne mają jedną charakterystyczną cechę: zasilanie przestaje działać, gdy rower przekroczy prędkość 25 km/H. W rowerach hybrydowych napęd działa w nieco odmienny sposób — teraz czas skupić się na jego cechach charakterystycznych.

Szukasz elektrycznego dwukołowca?

Odwiedź nasz sklep, i wybierz idealny dla siebie rower elektryczny

Mechanizm działania roweru hybrydowego

Korzystasz z typowego elektryka? Masz czasem dość ciągłego wspomagania elektrycznego i chcesz jeździć samodzielnie, korzystając z siły Twoich mięśni? Nie ma problemu. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi rower hybrydowy.

Mechanizm wykorzystywany w rowerowych hybrydach pozwala w dowolnym momencie wyłączyć wspomaganie elektryczne. Dzięki temu w dowolnym momencie możesz czuć radość z pedałowania typowego dla tradycyjnych rowerów.

Rowery hybrydowe — ich cechy szczególne

Napęd elektryczny dostępny w rowerze hybrydowym to nie jedyna różnica, która sprawia, że jest on inny w stosunku do typowego elektryka. Za odmiennym mechanizmem napędowym, idą również cechy fizyczne samego pojazdu.

Niektóre z dostępnych na rynku modeli hybryd przypominają rower miejski, inne zaś są nieco bardziej dynamiczne — niekiedy wręcz jazda na nich przypomina jazdę rowerem szosowym. Niezależnie od tego, czy w trakcie jazdy preferujesz wyprostowaną pozycję, czy też bardziej dynamiczną, w ofercie hybryd znajdziesz coś dla siebie.

Oczywiście musisz pamiętać, że wyróżniamy różne rodzaje rowerów hybrydowych. Można by rzec, że każdy znajdzie coś dla siebie — jedne hybrydy świetnie sprawdzą się na leśnych ścieżkach, inne zaś podczas codziennych dojazdów do pracy lub do szkoły.

Jakie korzyści daje nam jazda na rowerze hybrydowym?

Użytkownicy rowerów hybrydowych przede wszystkim zwracają uwagę na ich elastyczność. Tutaj można w swobodny sposób wybierać tryb, w jakim chcemy jeździć.

Gdy jeździsz na dłuższych dystansach, możesz początkowo jechać, polegając na sile swoich mięśni. Gdy zmęczenie zaczyna narastać, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejść na tryb znany z rowerów elektrycznych. Tę zaletę szczególnie docenisz podczas wielogodzinnych weekendowych wycieczek.

Rowery hybrydowy czy tradycyjny rower elektryczny?

Zastanawiasz się teraz, który rodzaj roweru sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku — typowy rower elektryczny czy też rower hybrydowy? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ale są pewne wskazówki, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

W naszym przekonaniu — jeśli nie jesteś osobą świetnie wysportowaną — tradycyjny elektryk będzie zawsze lepszym wyborem. Taki pojazd pozwala czuć Ci przez całą podróż delikatne wsparcie ze strony akumulatora. Tym samym osiągać sporą prędkość, gdy warunki na drodze pozwalają na to.

Sytuacje, w których hybryda jest idealnym wyborem

Wiesz już dokładnie, czym jest rower hybrydowy. Z grubsza pewnie też potrafisz już sobie odpowiedzieć na pytanie, czy tego typu pojazd jest dobrą opcją dla Ciebie. Mimo wszystko spróbujemy teraz przedstawić nasz punkt widzenia w kontekście dwukołowych hybryd i sytuacjach.

Na pewno zdarzają Ci się dni, kiedy brakuje Ci sił, a na przykład masz silne postanowienie, aby zmienić środek transportu podczas dojazdów do pracy. Nie chcesz jeździć autem ani komunikacją miejską.

W takich momentach świetnym rozwiązaniem okazuje się rower hybrydowy. Przecież on — tak jak każdy elektryk — jest zasilany silnikiem elektrycznym. Dzięki niemu możesz więc sobie pozwolić na odrobinę lenistwa.

Rower hybrydowy co to jest? [podsumowanie]

Mamy nadzieję, że powyższy poradnik dokładnie wyjaśnia, czym jest rower hybrydowy. Tym samym wiesz dobrze, czy ten typ dwukołowca jest słusznym dla Ciebie wyborem. Pamiętaj, że żadne internetowe opracowanie nie zastąpi Ci wypróbowania roweru hybrydowego na własną rękę. Zanim zdecydujesz się na zakup, zalecamy odwiedzić sklep, w którym możesz przejechać się na takiej maszynie.

Masz pytania, mamy odpowiedzi …

    * Wymagane
    Sprawdź Politykę prywatności MUVIKE