Przejdź do
model-mobil

Rower elektryczny składany – dla kogo dedykowane są składaki elektryczne?

Rower elektryczne całkowicie zrewolucjonizowały mobilność w XXI wieku. W przeciwieństwie do tradycyjnego roweru, dzięki elektrycznej sile wspomagania pozwala przejechać bez totalnego zmęczenia nawet bardzo duże dystanse, tym samym stając się alternatywą dla transportu samochodowego i miejskiej komunikacji. Jest proekologiczny, bo napędzany siłą naszych nóg nie zanieczyszczając atmosfery; ekonomiczny, bo oszczędzamy znaczne kwoty na benzynie.

No i to, co zdaniem wielu najistotniejsze – poprawia naszą kondycję, bo ruszamy się znacznie częściej wiedząc, że nie czeka nas na rowerze mordęga, a zawsze lekka, przyjemna przejażdżka. Dojazdy do biura, na uczelnię czy do szkoły nigdy nie były tak bezproblemowe i nisko kosztowe.

Składane rowery elektryczne – jeszcze większa mobilność

Co jednak w sytuacji, gdy nie masz żadnego bezpiecznego miejsca parkingowego dla roweru? Co w sytuacji, gdy część twojej trasy do pracy to autobus, tramwaj, pociąg lub chcesz zabrać rower do samolotu, wnosić go i znosić po schodach, bo garaż od dawna już nie jest pusty? Oczywiście teoretycznie możesz zabrać każdy rower elektryczny ze sobą wszędzie.

Zdecydowanie jednak osoby, które często taszczą ze sobą rower elektryczny w dalekie trasy, a także Ci, którzy zmuszeni są przechowywać rower w domu, powinni rozważyć, czy zamiast tradycyjnego elektryka nie lepiej kupić rower elektryczny składany. Rowery składane to bowiem jeszcze większa mobilność.

Składany rower elektryczny – dla kogo?

Rower elektryczny składany rozwiązuje też problem przewożenia go w aucie, gdy nie masz żadnego bagażnika rowerowego, po prostu rower składasz i “wrzucasz” na tył samochodu, kampera czy na jacht.

Składak elektryczny to pełna kompaktowość i wszystkie zalety elektryków w jednym.

  1. Czy zatem rower elektryczny składany jest dużo droższy od tego mniej mobilnego?
  2. Czy producenci w ramach kompromisu nie musieli z czegoś zrezygnować, a tym samym rowery składane elektryczne mają gorsze możliwości?

No cóż, w niektórych internetowych serwisach przeczytać można, że rowery elektryczne składane przeznaczone są raczej do jazdy na krótkich odcinkach, dlatego realny zasięg przy wspomaganiu e-bików składanych na ogół nie przekracza 50km. Uważajcie jednak, co czytacie, są to kompletne bzdury. Na rynku można bowiem znaleźć składane rowery elektryczne, które parametrami nie różnią się niczym od tych nieskładanych!

Rower elektryczny składany Muvike Mobil

Takim przykładem jest elektryczny rower składany Mobil marki Muvike.

Lekki rower elektryczny składany muvike mobil

Polska marka Muvike zajmuje się tylko i wyłącznie rowerami elektrycznymi, a w 2020 roku uzyskała I miejsce w prestiżowym plebiscycie Orły Branży Rowerowej.

Elektryczny rower miejski Muvike City został okrzyknięty absolutnym hitem na rowerowym rynku elektryków, a na bazie dokładnie tych samych komponentów zaprojektowana została jego wersja mobilna, czyli Muvike Mobil.

Składany rower elektryczny musi cechować się przede wszystkim niską wagą oraz łatwością/szybkością składania.

Mobil waży zaledwie 17 kilogramów plasując się tym samym wśród najlżejszych rowerów na rynku, dzięki temu stał się w 2020 roku numerem 1 wśród elektrycznych rowerów składanych m.in. dla nastoletnich dziewczynek.

Posiada regulację wysokości kierownicy oraz siodełka, co daje możliwość dopasowania do każdego wzrostu. Złożenie Mobila jest dziecinnie proste:

  • dzięki rozpięciu jednej klamry łamie się rama główna, a druga wyżej ramy składa kierownicę, przez co uzyskujemy minimalny rozmiar w symetrycznej bryle.

Trwa dosłownie chwilę, a wymiary po złożeniu to zaledwie 80/67/50cm, co daje sumę boków 197cm, podobnie jak rozmiar dużej walizki w bagażu rejestrowanym. Dzięki temu jest idealnym rowerem dla transportu.

Silnik, rozmiar koła i inne zalety Muvike Mobil

Silnik znajduje się w tylnej piaście roweru, a bateria w ramie, rozwiązanie takie zapewnia najbardziej wydajne wspomaganie silnika podczas jazdy i idealne rozłożenie punktu ciężkości w rowerze. Rozmiar ramy 12 cali i 20 calowe koła powodują, że rower jest zdecydowanie bardziej zwrotny niż klasyczne rowery elektryczne., nawet przy maksymalnym obciążeniu (do 120 kg).

Choć składane rowery elektryczne miewają mniejszy zasięg baterii i niższą moc silnika, to Muvike Mobil wyposażony jest w najlepszy rodzaj akumulatora na rynku, w baterię litowo-jonową Samsung long life 313Wh, ładowaną albo w rowerze, albo po wyjęciu z roweru w niecałe trzy godziny.

Zasięg tej baterii to aż 75 kilometrów. W dodatku bateria wyposażona jest w dodatkowy slot USB do jednoczesnego ładowania np. telefonu komórkowego. Dzięki temu bateria posłużyć nam może nieraz jako powerbank, co użytkownicy bardzo doceniają podczas długich podróży.

Zestawienie znakomitej baterii i bezszczotkowego silnika Bafang 250W z wodoodpornymi złączami to bardzo mocny napęd elektryczny, do tego aluminiowa, lekka rama powodują, że Muvike Mobil zasuwa jak petarda. Dzięki temu, że silnik umieszczony jest w tylnej piaście, a rama jest niższa niż w modelu miejskim, składak elektryczny Muvike Mobil jest też niesamowicie zwrotny.

Muvike Mobil posiada tez rewelacyjny system hamulcowy, w którym tarczowe hamulce mechaniczne podłączone są do systemu czujników elektronicznych, które po naciśnięciu klamki hamulca zatrzymują dosłownie natychmiast prace silnika. Ta innowacyjność gwarantuje nam niezawodność systemu hamulcowego.

Producent wyposażył też Mobila w 7-biegowe przerzutki Shimano, znajdziemy też tutaj świetne oświetlenie, manetkę gazu, niskościeralne opony Kenda, wygodny wyświetlacz LCD oraz tempomat. Ogromnym atutem poruszania się rowerem Muvike MOBIL jest fakt, że z łatwością możemy jeździć po nierównym terenie, wzniesieniach, czy też podczas silnego wiatru. Wszystko dzięki zastosowanemu w rowerze sternikowi, dzięki któremu jazda jest płynna, lekka i przyjemna.

Masz pytania, mamy odpowiedzi …

    * Wymagane
    Sprawdź Politykę prywatności MUVIKE