Przejdź do
dlaczego u-lock to najbezpieczniejsze zabezpieczenie roweru

Dlaczego U-lock to najbezpieczniejszy wybór zapięcia do Twojego roweru?

Rosnące ceny rowerów sprawiają, że warto zapewnić im maksymalny poziom bezpieczeństwa. Jedną z metod zapobiegających kradzieżom jest solidnej jakości zabezpieczenie — takie jak U lock. Temu rozwiązaniu poświęcimy poniższy artykuł.

U lock – co to jest?

  • U lock to rodzaj zabezpieczenia rowerowego, które uchodzi za najbardziej skuteczne rozwiązanie chroniące rower przed kradzieżą. Przedmiot ten jest w kształcie szekli — albo jak kto woli: litery U. Zabezpieczenie jest wykonane z utwardzonej stali. Zastosowane surowce sprawiają, że przestępcy chcący przepiłować u locka, musieliby sięgnąć po szlifierkę kątową lub piłę mechaniczną. Byłoby to bez dwóch zdań spektakularną operacją. Tym samym kradzież najpewniej by się nie udała.

Oczywiście przepiłowanie to nie jedyny sposób na odbezpieczenie u locka. W dalszej części powiemy, jak można inaczej.

U locka można przyczepiać do elementów miejskiej infrastruktury, chwytając za koło lub ramę. Oczywiście nie zachęcamy do mocowania zabezpieczenia przez koło — takie zachowanie sprawia, że złodziej może w każdej chwili odpiąć koło od pozostałej części jednośladu. Znacznie lepiej jest zabezpieczyć jednoślad, chwytając u lockiem ramę roweru.

Cechy szczególne u lock

Jest kilka cech, które sprawiają, że zabezpieczenie roweru u lock stało się tak popularnym rozwiązaniem. Do nich zaliczyć należy:

  • Znakomity komfort transportu: jako że u lock jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca, możesz go z łatwością przewozić przypięty do ramy roweru lub w plecaku, a nawet w torbie pod górną rurą ramy.
  • Łatwość użycia: kształt zabezpieczenia nie jest wcale przypadkowy. Konstrukcja szekli sprawia, że takie zapięcie do roweru można łatwo przypiąć w różnych warunkach.
  • Solidna konstrukcja: wspomnieliśmy już wyżej, że dzięki hartowanej stali zabezpieczenie to jest praktycznie nie do zniszczenia.

Mimo że na rynku są dostępne różne rodzaje u locków. Z tego względu, nie wiadomo, które zapięcie sprawdzi się jako najlepszy u lock w naszym rowerze.

Pamiętaj, że zabezpieczenie, w którym będzie grubsza szekla, da Ci największy poziom bezpieczeństwa i zminimalizuje ryzyko przecięcia.

Dodatkowo, szukając konkretnego modelu u lock, warto sięgnąć po taki model, który ma podwójny rygiel — taki mechanizm jeszcze bardzeij zwiększy poziom bezpieczeństwa.

Alternatywne zapięcia dla U lock

Już wiesz dlaczego u lock wybrać warto. Czas zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami. Poniżej omówimy dostępne na rynku alternatywy.

Zabezpieczenie roweru łańcuchem

Wśród osób wybierających zabezpieczenie roweru pojawia się pytanie: u lock czy łańcuch. Właśnie często jako alternatywa dla u locka jest wskazywany łańcuch. Ten typ zapięcia również jest dość wymagający dla złodziei, bo muszą oni przepiłować gruby łańcuch.

Szekla – zapięcie rowerowe warte wypróbowania

Szekla to zapięcie składane. Składa się ono z kilku

Mówi się, że u lock jest najlepszym rozwiązaniem, jednak składane zabezpieczenie w postaci szekli także będzie nieźle się sprawdzać. Nawet w przypadku zamykanej klatki schodowej pozostawienie roweru będzie dość bezpiecznym posunięciem.

Linka – Kategorycznie odradzana alternatywa dla u locka

Niezależnie od tego, czy zechcesz kupić u lock czy łańcuch, musimy Cię przestrzec przed jednym typem zabezpieczenia. Mowa tu o tradycyjnym zabezpieczeniu wykorzystującym linkę rowerową. Ten rodzaj zabezpieczenia daje tylko pozorne poczucie bezpieczeństwo.

Doświadczony złodziej bez trudu w kilka chwil przetnie linkę kombinerkami. Z tego względu nigdy nie wybieraj linek jako zabezpieczenia Twojego roweru. Mimo że ich cena może czasami być kusząca.

Nie ma zabezpieczeń oferujących 100% bezpieczeństwa

Wspomnieliśmy, że u lock daje najwyższe poczucie bezpieczeństwa. Mimo to musisz wiedzieć, że absolutnie żadne zabezpieczenie roweru nie da Ci 100% bezpieczeństwa. Możesz sobie sprawdzić na YouTube, jak ludzie pokazują sposoby na rozbrojenie u locka. Tak, to jest możliwe. W związku z tym żadne bezpieczenie rowerowe nie zastąpi Twojego zdrowego rozsądku. Za każdym razem zastanów się, czy miejsce, w którym chcesz zostawić rower jest ku temu odpowiednie.

Mimo wszystko uważamy, że dysponując u lockiem, możesz spokojnie swój jednoślad pozostawić na noc na klatce schodowej. Wiele osób tak robi, w końcu ryzyko kradzieży jest tu znacznie mniejsze w porównaniu z pozostałymi rodzajami zabezpieczeń.

Jeśli wybierasz się na jakąś dłuższą wyprawę rowerową, możesz w takich sytuacjach wykorzystać dodatkowe zabezpieczenie roweru, np. w postaci linki. Jednak linka powinna być traktowana tylko i wyłącznie jako uzupełnienie dla głównego zapięcia w postaci u locka lub szekli.

Dlaczego U-lock to najbezpieczniejszy wybór zapięcia do Twojego roweru? (podsumowanie)

Chcieliśmy w powyższym tekście pokazać Ci, że na są na rynku skuteczne zabezpieczenia jednośladu. Jednym z najbardziej rekomendowanych jest U lock — według nas najlepszym rozwiązaniem. Tego typu blokadę możesz nosić w plecaku (w końcu nie zajmuje ona dużo miejsca), a gdy tylko chcesz pozostawić rower bez opieki, możesz przypiąć go przy użyciu U-locka w dowolnym miejscu w mieście — złodziejowi nie uda się przeciąć blokady. Podsumowując, dobry u lock sprawi, że przestaniesz martwić się o rower, gdy zostawisz go na mieście.

Masz pytania, mamy odpowiedzi …

    * Wymagane
    Sprawdź Politykę prywatności MUVIKE