Przejdź do
Rower_elektryczny_dla_seniorow_3

Rowery elektryczne to idealny wybór dla seniorów

Rowery elektryczne z każdym kolejnym sezonem cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – jednoślad, która pozwala praktycznie bez wysiłku pokonać wielokilometrową trasę to marzenie niemal każdego. Nie każdy wie jednak, że ten środek komunikacji jest wprost stworzony dla seniorów. W tym artykule dowiecie się dlaczego to właśnie osoby starsze powinny zaopatrzyć się w słynny e-bike.

Seniorzy mają trochę mniej energii niż wnuki, czy dzieci w sile wieku, dlatego rower z silnikiem elektrycznym jest idealnym rozwiązaniem dla osób starszych, które nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej i czasu spędzanego z rodziną. Ponadto badania pokazują, że rower elektryczny wpływa bardzo korzystnie na zdrowie osób nie tylko młodych, czy w sile wieku, ale właśnie seniorów.

Rower elektryczny dla seniora

Wygodne rowery elektryczne miejskie dla seniorów – co tak dokładnie kryje się pod ich nazwą? To nowoczesny rower z narzędziem ułatwiającym jazdę, czyli z napędem elektrycznym. Jak się na nim jeździ? Dokładnie tak, jak na zwykłym rowerze. Wspomagani przez silnik, lekko pedałujemy, a rower jedzie z taką prędkością, z jaką chcemy. Na różnych trybach wspomagania uzyskujemy bowiem różną prędkość. W każdej chwili jednym guzikiem możemy wyłączyć silnik i dalej jechać jak na tradycyjnym rowerze.

Jeśli rower zaopatrzony jest dodatkowo w manetkę gazu, jak w przypadku rowerów marki Muvike, możemy wprawić rower w ruch bez pedałowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu praktycznie rower sam jedzie. Dzięki temu rower elektryczny może być używany również przez osoby z problemami zdrowotnymi, czy właśnie przez seniorów nie mających siły na regularne pedałowanie.

Rower elektryczny korzystny dla zdrowia seniora

Co na temat rowerów elektrycznych mówią eksperci? Badania pokazują, że to właśnie rowery elektryczne pozwalają osobom starszym zachować pełną mobilność. Senior może korzystać z elektrycznego jednośladu, kiedy z powodu słabszej kondycji nie może już jeździć na zwykłym rowerze. Samodzielnie, bez najmniejszego zmęczenia, może podjechać na targ, działkę, do sklepu, czy też spędzić czas na wycieczkach rowerowych z wnukami. Dzięki rowerowi ze wspomaganiem elektrycznym na pewno dotrzyma im kroku.

To jeszcze nie wszystko. Zbadano i udowodniono, że:

Korzystanie z rowerów elektrycznych zapobiega chorobom układu krążenia, nadciśnieniu, cukrzycy i rakowi jelita grubego.

Co istotne, u osób cierpiących na stwardnienie rozsiane, raka, otyłość, czy choroby układu wieńcowego rowery typu e-bike pozwalają kontynuować ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne. To właśnie dlatego tak chętnie używane są w sanatoriach. Rowery z silnikiem elektrycznym w sanatoriach pełnią ważną rolę – wspomagają ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne oraz gwarantują osobom starszym i chorym spędzenie odpowiedniej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Rower elektryczny to oszczędność

Rowery elektryczne dla seniorów cieszą się popularnością także ze względów finansowych. Oszczędność pieniędzy i czasu w towarzystwie dbania o środowisko to kolejne zalety mające ogromne znaczenie.

Rower elektryczny jest dużo tańszy w utrzymaniu niż samochód – koszt przejechania 100 km to tylko 1 zł!

Ponadto rower elektryczny nie wymaga pozwoleń, ubezpieczenia, czy prawa jazdy. Parkujemy go dokładnie tak jak zwykły rower, czyli bez żadnych opłat. Możemy ładować go wszędzie tam, gdzie można skorzystać z dostępu do prądu. Rowery elektryczne nie generują spalin, tak jak np. skuter, więc korzystanie z nich nie wpływa negatywnie na środowisko. Szczególnie w dużych miastach ma to spore znaczenie, ponieważ to tam najczęściej występują problemy z zanieczyszczonym powietrzem. Z tego właśnie względu rower elektryczny jest całkowicie ekologiczny i przyjazny środowisku.

Rower elektryczny dla osoby starszej

Jazda na elektrycznym rowerze spełnia wszystkie wymogi seniorów, którzy nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Przemierzanie nim ulic i dłuższych tras praktycznie nie wymaga użycia siły. Wystarczy tylko wprawić w ruch pedały, a resztą zajmie się już silnik. Ładowanie akumulatorów odbywa się z pomocą tradycyjnej sieci energetycznej, więc nie musimy się martwić o żadne specjalistyczne urządzenia czy kable. Jaki jest zasięg baterii?

Przykładowo w modelu City marki Muvike zasięg to aż 75 kilometrów! Rower elektryczny można rozpędzić do prędkości aż 25 km na godzinę, co pozwala na bardzo komfortowe, ale też bezpieczne poruszanie się po drogach. Duży zasięg baterii i odpowiednia prędkość umożliwiają wycieczki rowerowe na całkiem spore odległości i zapewniają bez wysiłkowy powrót z nawet bardzo dalekich tras.

Jaki rower elektryczny dla seniora?

Wiemy już, że dzięki rowerom elektrycznym osoby starsze nadal mogą zachowywać wzmożoną aktywność ruchową oraz dużą mobilność. Jaki jednak rower elektryczny wybrać dla seniora?

Najbardziej odpowiednim wyborem będzie model City marki Muvike. Konstrukcja roweru umożliwia łatwe wsiadanie i zsiadanie i zapewnia wygodną pozycję podczas jazdy. Wyjątkowa budowa modelu gwarantuje optymalną postawę podczas jazdy, dzięki czemu nie obciąża kręgosłupa i zapewnia wysoki komfort jazdy, nawet w trudniejszych warunkach. Nie ma cienia wątpliwości, że dzięki tym udogodnieniom każda rowerowa wyprawa dostarczy seniorowi wiele przyjemności.

Model Muvile City jest doskonałą propozycją dla seniorów, którzy chcą poruszać się zarówno po mieście, jak i po dłuższych trasach poza miastem. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu silnika i baterii Muvike City jest doskonały zarówno do krótkich tras, na przykład w drodze do sklepu, jak i podczas weekendowych wycieczek w trudniejszych warunkach. Ponadto rower ten posiada bardzo prostą obsługę biegów elektrycznego silnika i duży, czytelny wyświetlacz LCD.

Co wyróżnia rower City marki Muvike na rynku rowerów dla seniorów?

Przede wszystkim manetka gazu Muvike speedy, która umożliwia jazdę bez najmniejszego wysiłku, czyli bez pedałowania. Ponadto rower jest bardzo atrakcyjny wizualnie. Z tego powodu cieszy się ogromną popularnością wśród osób w każdym wieku – zarówno wśród młodzieży, dorosłych, jaki i osób starszych.

Jazda na rowerze elektrycznym wpłynie pozytywnie nie tylko na zdrowie i finanse seniora, ale przede wszystkim na dobre samopoczucie i nastrój.

Masz pytania, mamy odpowiedzi …

    * Wymagane
    Sprawdź Politykę prywatności MUVIKE